Strona główna O serwisie Rejestracja Reklama Mapa strony RSS
W tym dziale dowiesz się co takiego wydarzy się w dniu dzisiejszym w naszym mieście i w jego okolicy. Poniżej w chronologicznej kolejności widoczne są wydarzenia z danego dnia, dzięki tym informacjom dowiesz się o której, godzinie odbędzie się interesujące Cię wydarzenie. Po prawej stronie możesz wybrać kategorię.

O tym co wydarzy się w dniu jutrzejszym zapraszamy jutro.

Lista Co dzisiaj

NASZA PACZKA I NIEPODLEGŁOŚĆ
Godz. 8.30 2014-11-12 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
NASZA PACZKA I NIEPODLEGŁOŚĆ

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

     Książka „Nasza paczka i niepodległość” Zofii Staneckiej opowiada historię grupy przyjaciół, którzy poprzez swoje przygody poznają historię oraz uczą się doceniać wagę świąt narodowych. Wydarzenia historyczne zostały przedstawione w bardzo prostej i przystępnej formie, którą bez wątpienia zrozumie każde dziecko.

Ważnym wydarzeniem było niewątpliwie odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r.

Z tego też powodu  książka Staneckiej stanie się bohaterką kolejnych Czytajek z naszej bajki”, na które zaprasza Biblioteka  Publiczna Miasta Gniezna.

Tradycyjnie, czytajki odbędą się   w  Centrum Kultury Scena To Dziwna, 12 listopada /środa/ 2014 r o godz. 8.30.

czytaj więcej
 
Wakacje z musicalem po angielsku „Czarnoksiężnik z krainy Oz”
Godz. 8.00 2014-06-14 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
Wakacje z musicalem po angielsku „Czarnoksiężnik z krainy Oz”

Zapraszamy do udziału w muzycznej uczcie.


Trwają zapisy na warsztaty letnie organizowane przy współpracy Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej z Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie. Dwutygodniowe zajęcia ze śpiewu, tańca, gry aktorskiej, języka angielskiego zaowocują niezwykłym spektaklem muzycznym. Co istotne, podczas występu młodym artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Codzienne spotkanie z tak bogatym wachlarzem aktywności to niesamowita okazja do świetnie spędzonego czasu podczas wakacji.

czytaj więcej
 
Tai Chi w Centrum Kultury Scena to dziwna
Godz. 18.00 2014-04-08 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
Tai Chi w Centrum Kultury Scena to dziwna

16 kwietnia o godzinie 18.00 rozpoczynają się w eSTeDe zajęcia Tai Chi dla młodzieży i osób dorosłych.

Ta forma ćwiczeń będąca w istocie rzeczy sztuką walki, ma niezwykłe właściwości zdrowotne. Poprawia postawę ciała i kręgosłupa, wzmacnia ścięgna i mięśnie, oczyszcza i odżywia stawy, pogłębia oddech i usprawnia krążenie. Jednak jednym z najistotniejszych aspektów tej pradawnej chińskiej sztuki, to wyciszenie umysłu i uspokojenie, które tak bardzo jest potrzebne we współczesnym świecie – przepełnionym nadmiernymi bodźcami i hałasem.

Zajęcia prowadzi Szkoła Tai Chi JADEIT w każdą środę w godzinach 18.00 - 19.30.

Cennik zajęć: 70 zł za 4 zajęcia w miesiącu.
Jednorazowy trening Tai Chi – 25 zł.

czytaj więcej
 
Born To Dance w eSTeDe
Godz. 17.00 2014-04-08 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
Born To Dance w eSTeDe

Zapraszamy na zajęcia Hip-Hop prowadzone przez Paulinę Smaś uczestniczkę Got to dance . Zajęcia odbywają się w eSTeDe w czwartki o godz. 17.00 i przeznaczone są dla dzieci oraz młodzieży. Cena za miesiąc zajęć to 50 zł, natomiast za jedne zajęcia 20 zł.

 

Paulina Smaś (Smacha)- tancerka i instruktorka w szkole tańca Born To Dance z Poznania. Swoją przygodę zaczęłam 3 lata temu od Hip Hopu i cały czas staram się poznawać różne style i techniki. Ciągle się uczę, próbuję nowych rzeczy, uczęszczam na warsztaty oraz korzystam z doświadczenia utytułowanych tancerzy jak Anthony Kaye (występował w teledysku Sugababes- Push the button i u innych artystów takich jak Rihanna; choreograf polskiej edycji You can dance), Sisco Gomez (juror angielskiejwersji Got to dance), Buddha Strech (jeden z twórców tańca hip hop) czy Eva Schou. Byłam uczestniczką polskiej edycji programu „Got To Dance. Tylko taniec”. Chociaż nie przeszłam dalej, swój udział w programie traktuję jako świetną przygodę i impuls do dalszej pracy. Moją domeną jest voguing, waacking, Hip Hop L.A Style oraz Hip Hop.

kontakt: 502-312-863

Szkoła tańca Born to dance powstała w 2002 roku w Poznaniu. Born to dance to szkoła tańca street dance rodem ze słonecznej Jamajki!!! Born to Dance posiada studio tańca w Poznaniu, na ul. Winogrady 11 oraz filie w Swarzędzu, Zalasewie ,Paczkowie, Tulcach, Pile, Antoninku, Borówcu oraz Kostrzynie, Gnieźnie. Born to Dance to specjaliści technik: dancehall i street dance.

Zajęcia są prowadzone osobno z poszczególnych styli: dancehall, ragga, twerk, hip-hop, popping, break-dance, sexy dance oraz zajęcia taneczne dla dzieci. Co roku organizowane są obozy letnie i zimowe oraz półkolonie dla najmłodszych. W naszej szkole tańca dynamicznie rozwija się zawodowa grupa taneczna BORN TO DANCE.

Born to Dance tworzą profesjonalni tancerze o ogromnym dorobku artystycznym. Doświadczenie nasi tancerze wypracowali u wielu turniejach tańca, koncertach, festiwalach, programach telewizyjnych i na najwyższej rangi występach w kraju i za granicą. Wspólnie występowali z największymi gwiazdami sceny polskiej i zagranicznej.

czytaj więcej
 
ZUMBA
Godz. 20.00 2014-01-09 GOSiR , Kategoria: Warsztaty
ZUMBA

Pierwsze zajęcia w promocyjnej cenie - tylko 5 PLN odbędą się 13 stycznia 2014 r. (ponieziałek) w salii rekreacji Kompleksu rekreacyjno Sportowego, przy ul Jolenty 5 o godzina 20:00.

czytaj więcej
 
PŁYWANIE ZIMĄ? FERYJNIE-WAKACYJNIE -TYLKO W GOSIR-ze
Godz. 2014-01-09 GOSiR, Kategoria: Warsztaty
PŁYWANIE ZIMĄ? FERYJNIE-WAKACYJNIE -TYLKO W GOSIR-ze

Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pływać zimą, podczas ferii.... ekspresowo i komfortowo.

Od 3 lutego 2014 ruszamy z feryjnymi /10-godzinnymi/ kursami pływania. Będą to kursy na poziomie podstawowym i kursy doskonalące posiadane umiejętności. Kursy potrwają od 3 lutego do 14 lutego br.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

 

Koszt kursu to 150 zł.

 

Osoby zainteresowane kursami zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 31 stycznia br. o godz. 17.00 w Kawiarnio-Widowni /przy basenie/.

czytaj więcej
 
Czytajki
Godz. 8.30 2013-11-13 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
Czytajki

Z jednej strony listopad jest miesiącem melancholii i zadumy. Wspominamy tych, którzy odeszli, a także to, co wydarzyło się w minionych latach. Z drugiej strony odczuwamy radość, bo w tym roku w listopadzie przypada 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza, na biało- czerwone „Czytajki z naszej bajki” do Centrum Kultury Scena To Dziwna, 13 listopada /środa/ 2013r na godz. 8.30.

Ważnym punktem spotkania będzie czytanie książki „Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” Joanny i Jarosława Szarków. Pozycja ta jest zaproszeniem dzieci do wspaniałej przygody z historią, tradycją, dziejami i bohaterami narodowymi.

czytaj więcej
 
Warsztaty muzyczne „Muzyka spod Tatr”
Godz. 2013-11-08 Poradni Diamed ul. Żuławy 9 , Kategoria: Warsztaty
Warsztaty muzyczne „Muzyka spod Tatr”

„Metamorfozy” to program profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom alkoholowym i narkotykowym poprzez zdobycie nowych umiejętności spędzania wolnego czasu i poprawę własnego wizerunku.

Finansowany przez Urząd Miasta w Gnieźnie projekt realizuje Stowarzyszenie Nowa Wspólna Droga a zajęcia odbywać się będą w eSTeDe

W ramach programu legendarny zespól Trebunie Tutki gościł będzie 16 listopada w eSTeDe.

Celem warsztatów muzycznych jest integracja i przywołanie tradycyjnych wartości jakie można zaleźć we wspólnej zabawie i muzykowaniu rodzinnym – dobre wzorce przenosimy prosto z Podhala za sprawą znanej muzykującej rodziny. Młodzi ludzie potrzebują autorytetów – takim wzorem może być dla nich znany zespół, sławny instruktor. Pan Krzysztof jest z zawodu architektem , od wielu lat pracuje z młodzieżą Podhala ucząc gry na góralskich instrumentach i tańców.

To warsztaty promujące jedność rodziny, kształcące sposoby pokojowego rozwiązywania konfliktów, kształcące umiejętności komunikacji poprzez wspólną naukę gry na tradycyjnych instrumentach muzycznych stosowanych przez kapelę góralskie – warsztaty prowadzi znana z umiłowania do kultu tradycji rodzinnych rodzina góralska, rodzina, która stworzyła znany koncertujący zespół góralski „Trebunie Tutki”. W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się grać i tańczyć tradycyjne góralskie tańce.

Na warsztaty konieczna jest wcześniejsza rejestracja w Poradni Diamed ul. Żuławy 9 – tel. 61-425 04 55 (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń )

Na warsztaty koncertowe Trebunie Tutki będą wydawane bilety, które należy odebrać w Poradni tydzień przed warsztatami koncertowymi

czytaj więcej
 
OD PAŹDZIERNIKA WZNAWIAMY ZAJĘCIA Z AQUAAEROBIKU
Godz. 2013-10-11 Basen, ul. Jolenty 5, Kategoria: Warsztaty
OD PAŹDZIERNIKA WZNAWIAMY ZAJĘCIA Z AQUAAEROBIKU

Po przerwie wakacyjnej i technologicznej wznawiamy na naszym basenie zajęcia z aquaaerobiku.

Zajęcia z aquaaerobiku prowadzone są w wodzie w rytm pobudzającej muzyki. Jest to świetna zabawa, by się nią cieszyć nie trzeba potrafić pływać , gdyż zajęcia prowadzone są w specjalistycznych PASACH WYPORNOŚCIOWYCH, które utrzymują ciało w wodzie.

Zajęcia w wodzie korzystnie wpływają na samopoczucie likwidując napięcie i stres.

Szczególnie polecane dla osób mających problemy ze schorzeniami układu kostno-stawowego, po operacjach, otyłych, z osteoporozą, starszych, bez obaw mogą ćwiczyć również kobiety w ciąży. To także skuteczna walka z cellulitem.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Panie i Panów, którzy chcą wzmocnić mięśnie, wysmuklić ciało i poprawić samopoczucie do skorzystania z zajęć aquaaerobiku.

czytaj więcej
 
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA AEROBIKU
Godz. 18.00 2013-10-11 Basen, ul. Jolenty 5, Kategoria: Warsztaty
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA AEROBIKU

Od 1 października w Gnieźnieńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji wznawiamy zajęcia z aerobiku.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia we wtorki i czwartki w sali rekreacji GOSiR, ul. Bł. Jolenty 5 /I piętro/ o godz. 18.00.

 

Szczegółowych informacji udziela instruktor Anna Radecka tel. 728 718 254.

 

ZAPRASZAMY !

czytaj więcej
 
CHCESZ ZDOBYĆ MNÓSTWO ENERGII - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z JOGII
Godz. 18.00 2013-10-11 GOSIR, Kategoria: Warsztaty
CHCESZ ZDOBYĆ MNÓSTWO ENERGII - ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z JOGII

Zapraszamy do udziału w zajęciach jogi, które będą prowadzone w sali rekreacji Kompleksu Rekreacyjno-Sportowym GOSiR.

Zajęcia będzie prowadziła dyplomowana instruktorka jogi - pani Ewa Woźniak. Pani Ewa ukończyła pierwsze w Polsce Podyplomowe Studia Praktyk Jogi we Wrocławiu. Od kilkunastu lat praktykuje hatha jogę, która jest jej życiową pasją. Prowadzi także zajęcia jogi w Gnieźnie i Witkowie.

 

 

 


Plan zajęć Gniezno sala rekreacji GOSiR:
Wtorek 19.30 – 21.00
Czwartek 19.30 – 21.00

 

 

Plan zajęć Witkowo, sala OKSiR
poniedziałki 18.00 - 19.30

 

Szczegółowe informacje pod nr tel. 604 529-136

www.yogagniezno.pl

 

Co możesz osiągnąć ćwicząc jogę?

 


Dla ciała
● poprawisz swoją ogólną sprawność i wydolność fizyczną

● polepszysz stan swojego zdrowia

● pozbędziesz się napięć i przykurczów mięśni nabytych przez lata nieprawidłowych postaw i nawyków, bo joga uelastycznia mięśnie i ścięgna

● poprawisz pracę różnych gruczołów i organów wewnętrznych regulując wydzielanie hormonów i enzymów

● unormujesz pracę swojego systemu nerwowego

● poprawisz pamięć i ogólną koncentrację

● przywrócisz równowagę swojemu organizmowi

● odkryjesz w sobie nowe możliwości oddechowe praktykując pranayamę

 

 

Dla ducha

● osiągniesz równowagę emocjonalną, opanujesz codzienny niepokój myśli

● poprawisz jakość swojego życia

● Twoje życie ulegnie przemianie i wzbogaceniu

● zyskasz nowe spojrzenie na otaczający Cię świat


Nawet jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia z jogą, te zajęcia są dla Ciebie. Odmień swoje życie. To naprawdę proste! Ubierz się wygodnie, weź matę i spotkajmy się na ćwiczeniach.

 

Zajęcia z JOGI zagwarantują Tobie mnóstwo energii, poprawę sprawności i rzeźbę ciała, oraz zrównoważenie umysłu. ZAPRASZAMY !

czytaj więcej
 
Warsztaty gitary elektrycznej
Godz. 15.00 2013-10-02 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
 Warsztaty gitary elektrycznej

W środę 2 października o godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty gry na gitarze elektrycznej. Zajęcia poprowadzi Jan Kalinowski - muzyk, gitarzysta (teoria i praktyka)- jeden z trójki założycieli zespołu "Prowizorka Jazz Band", obecnie "Prowizorka JB", (1981), a także Gnieźnieńskiego Towarzystwa Jazzowego ( 1980), współorganizator Gnieźnieńskich Warsztatow Jazzowych (1982-1985), grywał w rożnych konfiguracjach nie tylko jazzowych.

Wraz z zespołem 13 wydanych płyt + składanki

Zapraszamy w każdą środę w godz. 15.00-18.00 do Centrum Kultury „Scena to dziwna”

Zajęcia są nieodpłatne

czytaj więcej
 
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY I SCENY
Godz. 2013-09-23 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
 ZAPRASZAMY NA WARSZTATY I SCENY
Z radością informujemy, że zajęcia wszystkich scen i warsztatów Centrum Kultury „Scena to dziwna” rozpoczną się 23 września.
Informacje w sali nr 10 lub pod nr tel. 61/424 07 71

Na codzienną ofertę Centrum Kultury „Scena to dziwna” składa się ponad 20 scen i warsztatów . Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty. Oferta eSTeDe skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Uczestnikami zajęć są zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców miasta i powiatu Centrum Kultury „Scena to dziwna” ma w swej ofercie: warsztaty taneczne, plastyczne, teatralne a także warsztaty muzyczne oraz wiele innych.
Zajęcia w Centrum Kultury są nieodpłatne.

Plan zajęć poniżej.

 

PLAN ZAJĘĆ:

 

Scena integracji
poniedziałki g. 16.00-18.00

 

 

Teatr Dramat
piątki g. 16.30-19.00
soboty g. 12.30-15.00

 

 

Dziecięca Grupa Teatralna
środy g. 16.00-18.00 (6-12lat)

 

 

Gitara klasyczna
soboty g. 10.30-11.30 – gr.zaawansowana
11.30-12.30 – gr. początkująca
12.30-13.30 – gr. początkująca

 

 

Perkusja
wtorki g. 15.00-21.00
Salsa
czwartki g. 19.30 – gr. początkując
20.30 – gr. zaawansowana

 

 

Taniec towarzyski
poniedziałki g. 17.00-18.00
piątki g. 17.00-18.00

 

 

Break dance (od 12 lat)
soboty g. 12.00-14.00

 

 

Taniec dla dzieci (od 5 lat)
piątki g. 16.00-17.00

 

 

Capoeira
poniedziałki g. 19.00-21.00
środa g. 18.00-19.00 (dzieci od 6 lat)
19.00-20.00

 

 

Paneurytmia
poniedziałki g. 16.00-17.00

 

 

Przebudzenie
czwartek g. 9.00-10.00

 

 

Scena plastyczna (dzieci od 6 lat) – zajęcia rozpoczną się 30 września
poniedziałki g. 17.00-18.30
wtorki g. 17.00-18.30

 

 

Taniec ludowy
wtorki g. 18.00-20.00

 

 

Chór Mieszany „Metrum”
poniedziałki g. 18.00-20.00

 

 

Zespół wokalny „Ad Libitum”
poniedziałki g. 20.00-21.00

 

 

Orkiestra Powiatu Gnieźnieńskiego
piątki g. 19.00-21.00

 

 

Nordic walking
poniedziałki g. 9.00-10.15
środy g. 18.00-19.15
czwartki g. 9.00-10.15
piątki g. 18.00-19.15

 

 

Muzyczna Scena od Podstaw
wtorki g. 18.00-20.00

 

 

Fotografia cyfrowa
piątki g. 16.00-18.00
soboty - plener

 

 

II edycja warsztatów dziennikarsko-telewizyjnch
wtorki g. 18.00-22.00

 

 

Gitara elektryczna
piątki g. 18.00-22.00

 

 

Kabaret im. dra Frankensteina
środy g. 19.00-21.00
czytaj więcej
 
„Zawsze gdzieś czeka ktoś”
Godz. 15.00 2013-09-19 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
 „Zawsze gdzieś czeka ktoś”

Integracyjną sobotą można nazwać to co wydarzy się w Centrum Kultury eSTeDe w sobotę 21 września. „Zawsze gdzieś czeka ktoś” pod takim tytułem odbywa się szczególne spotkanie. Dzięki otwartości zarówno Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan jak i Warsztatów Terapii Zajęciowej podczas połączonych wydarzeń nie tylko będziemy mogli doświadczać integracji polsko - niemieckiej, ale też uczestniczyć w I Wojewódzkim Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Warsztat Też Zaśpiewa”. W obu częściach tego sobotniego spotkania wspólnym mianownikiem będzie twórczość artystyczna. W pierwszej części teatr w drugiej śpiew. Patronat nad całością objęli poseł Tadeusz Tomaszewski i starosta Dariusz Pilak

czytaj więcej
 
"Cuda Wianki"
Godz. 18.00 2013-09-19 ESTEDE, Kategoria: Warsztaty
 "Cuda Wianki"

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, masz poczucie rytmu, potrzebujesz odskoczni od codzienności, te zajęcia są dla Ciebie.

Zapisy i pierwsze warsztaty już we wtorek 24 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury "Scena to dziwna".

Zajęcia są nieodpłatne.

 

Zapraszamy!

czytaj więcej
 

znalezionych: 437, strona 1 z 30

  -   1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   -  

firmy budowlane, fotograf, pizza Gniezno, Stomatolog Gniezno, ozdoby choinkowe ogłoszenia rolnicze iWrzesnia