Strona główna O serwisie Rejestracja Reklama Mapa strony RSS
W tym dziale dowiesz się co takiego wydarzy się w dniu dzisiejszym w naszym mieście i w jego okolicy. Poniżej w chronologicznej kolejności widoczne są wydarzenia z danego dnia, dzięki tym informacjom dowiesz się o której, godzinie odbędzie się interesujące Cię wydarzenie. Po prawej stronie możesz wybrać kategorię.

O tym co wydarzy się w dniu jutrzejszym zapraszamy jutro.

Lista Co dzisiaj

Przed nami V Charytatywny Bal Żużlowca
Godz. 20.00 2015-01-15 Stadion Żużlowy przy ul. Wrzesińskiej, Kategoria: Wydarzenia
Przed nami V Charytatywny Bal Żużlowca

Już po raz piąty gnieźnieńskie środowisko sympatyków speedwaya spotka się na Charytatywnym Balu Żużlowca. Tym razem odbędzie się on w przepięknych wnętrzach pałacu Balcerowo (mieszczącego się przy ulicy Wrzesińskiej, niedaleko Stadionu Miejskiego), który należy do rodziny państwa Pietraków. Współpraca klubu z tak szacownym partnerem realizowana jest drugi rok w ramach umowy sponsorskiej, a hotel Pietrak posiada status naszego oficjalnego partnera hotelowego.

Podczas trwania imprezy odbędzie się tradycyjna licytacja żużlowych gadżetów i oryginalnych pamiątek, które dostarczą zawodnicy naszej drużyny. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na realizację zadań programu „START na start”, realizowanym przez klub w ramach współpracy z gnieźnieńskim Domem Dziecka.

Na balu obecni będą wszyscy zawodnicy drużyny Łączyńscy – Carbon Startu Gniezno. Spotkanie z żużlowcami, moc atrakcji – i to wszystko 14 lutego, a więc walentynki i jednocześnie ostatnią sobotę karnawału. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników „czarnego sportu”.

Początek V Charytatywnego Balu Żużlowca zaplanowano na godzinę 20. Zaproszenia (w cenie 200 złotych od pary) będzie można nabywać od najbliższego czwartku (15 stycznia) w siedzibie klubu (ul. Wrzesińska 25), w godz. 10-16.

 

źródło: start.gniezno.pl

czytaj więcej
 
„PODARUJ SOBIE GWIAZDKĘ” – CZYLI GALERIA GNIEZNO ROZDAJE PREZENTY
Godz. 2014-12-05 Galeria Gniezno, Kategoria: Wydarzenia
„PODARUJ SOBIE GWIAZDKĘ” – CZYLI GALERIA GNIEZNO ROZDAJE PREZENTY

5 grudnia w Galerii Gniezno rozpoczyna się wielka świąteczna zabawa - „ŚWIĄTECZNY PLEBISCYT MAREK”. Do wygrania są karty podarunkowe, zwroty za zakupy i nagrody niespodzianki. Łączna pula nagród wynosi ponad 20 000 zł!

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy ściągnąć na telefon specjalną aplikację ze strony www.goffline.com/gniezno i rejestrować w niej paragony za zakupy dokonane w Galerii Gniezno pomiędzy 5 a 21.12. Paragony wymieniają się na gwiazdki, a te – na nagrody. Najważniejszym zadaniem konkursowiczów jest typowanie ulubionych sklepów znajdujących się w centrum handlowym. Oddawanie głosów na sklepy będzie także możliwe za pomocą sms. Głosujący                    na zwycięskie marki, którzy zebrali najwięcej gwiazdek, otrzymają bony zakupowe o wartości 500 zł. Trzej najbardziej aktywni użytkownicy aplikacji mają szansę otrzymać karty podarunkowe                 do wykorzystania w Galerii Gniezno o wartości 1000 zł każda.

            „Jestem przekonana, że Świąteczny Plebiscyt Marek ucieszy naszych Klientów. Udział                  w zabawie jest w końcu okazją do zdobycia prezentów jeszcze przed Świętami. Na naszych Klientów, oprócz bonów zakupowych i kart podarunkowych, czekają także liczne upominki–niespodzianki               od poszczególnych sklepów” – zachęca do udziału w zabawie Magdalena Skorniak, Zastępca Dyrektora Galerii Gniezno.

            Aplikacja konkursowa uruchomiona zostanie na platformie gOffline®. Regulamin „Świątecznego Plebiscytu Marek” jest dostępny na  www.goffline.com/gniezno oraz przy stanowisku obsługi akcji. Więcej informacji na www.chgaleriagniezno.pl

O Galerii Gniezno:

Galeria Gniezno powstała w 2005 r. jako pierwszy, nowoczesny kompleks handlowo-usługowy                  w regionie. W centrum znajduje się 46 butików i punktów usługowych, m.in. kino Helios, JYSK, Reserved, Deichmann, CCC, H&M, Carrefour. Do dyspozycji klientów jest 644 miejsc parkingowych. Galeria Gniezno jest dominującym w mieście obiektem handlowym o ugruntowanej pozycji, lokalnie uważana za najważniejsze miejsce zakupów oraz spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Gniezna i okolicznych miejscowości. 

czytaj więcej
 
Wolna Grupa Bukowina
Godz. 18.00 2014-10-30 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
Wolna Grupa Bukowina

Po raz kolejny proponujemy świętowanie Dnia Niepodległości nie na baczność.

Po nadkomplecie w ubiegłych latach podczas koncertów Joszko Brody czy Tadeusza Woźniaka  i w tym roku spodziewamy się dużego zainteresowania.

Tym razem  na Scenie to dziwnej 11 listopada zagra Wolna Grupa Bukowina.

 

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Zespół założył  Wojciech Bellon -twórca tekstów większości piosenek. Z Wolną Grupą Bukowiną występowało wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon ,Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

W 1985, po śmierci Wojciecha Belona, Wolna Grupa Bukowina zawiesiła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła na początku lat 90.

Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

W 2010 zespół został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

■Grażyna Kulawik – śpiew,

■Wojciech Jarociński – śpiew, gitara

■Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara

■Wojciech Maziakowski – gitara basowa

■Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne

■Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna

 

bilety w sprzedaży od 30 października w cenie 20 zł przedsprzedaż, 30 w dniu koncertu

czytaj więcej
 
ZWYCIĘŻCZYNI „MAM TALENT!” POMALUJE PIASKIEM W GALERII GNIEZNO
Godz. 2014-10-11 Gnieźnieńskie centrum handlowe przy ul. Pałuckiej 2, Kategoria: Wydarzenia
ZWYCIĘŻCZYNI „MAM TALENT!” POMALUJE PIASKIEM W GALERII GNIEZNO

11 października w gnieźnieńskim centrum handlowym przy ul. Pałuckiej 2 odbędzie się niezwykły pokaz piaskowej animacji. Wykona go ukraińska artystka - Tetiana Galitsyna.


Klienci będą mieli okazję zobaczyć, jak przy akompaniamencie odpowiednio dobranej muzyki tworzone są wyjątkowe obrazy z piasku. Zaplanowano trzy piętnastominutowe pokazy o pełnych godzinach: 17.00, 18.00 i 19.00. Efekty twórczego procesu będzie można zobaczyć również na ekranie, dzięki kamerze podłączonej do specjalnego, szklanego stołu, na którym artystka wykona swoje dzieła.


Tetiana Galitsyna, artystka malarka, zachwyciła swoim wyjątkowym występem jury oraz widzów najpopularniejszego talent show w Polsce, przez co w 2013r. wygrała program. 11 października mieszkańcy Gniezna będą mogli poczuć na żywo emocje i wrażenia, jakie towarzyszą temu niebywałemu pokazowi.

Ten dzień będzie także dobrą okazją do zrobienia zakupów w Galerii Gniezno. „11 października ogłaszamy Dniem Rabatów – sklepy oferować będą atrakcyjne zniżki na swój asortyment” - mówi Magdalena Skorniak, Zastępca Dyrektora Galerii Gniezno. Specjalne oferty na jesienne kolekcje dostępne będą nie tylko w sklepach odzieżowych, ale również w salonach obuwniczych oraz butikach z dodatkami. Więcej informacji o wydarzeniu na fanpage’u centrum na portalu Facebook oraz na www.chgaleriagniezno.pl.

O Tetianie Galitsynie:
Pochodząca z Charkowa 28-letnia ukraińska artystka malarka, z wykształcenia ekonomistka. Kieruje własnym studiem artystycznym, zajmującym się doskonaleniem sztuki piaskowej animacji. Zwyciężczyni polskiej edycji „Mam talent!”, uczestniczka wielu festiwali i konkursów, m.in. Festiwalu Kultury Ukraińskiej w Izraelu, Festiwalu Sztuki w Kijowie; występowała na Międzynarodowym Festiwalu Gospodarczym oraz wzięła udział w ukraińskim projekcie telewizyjnym „Star Show”. Więcej na www.galitsyna-show.com.

https://www.youtube.com/watch?v=44nIHBRW-WE – piaskowa animacja Tetiany Galitsyny z programu „Mam talent!”

O Galerii Gniezno:
Galeria Gniezno powstała w 2005 r. jako pierwszy, nowoczesny kompleks handlowo-usługowy w regionie. W centrum znajduje się 46 butików i punktów usługowych, m.in. kino Helios, JYSK, Reserved, Deichmann, CCC, H&M, Carrefour. Do dyspozycji klientów jest 644 miejsc parkingowych. Zarządcą centrum jest firma Apsys Polska S.A., międzynarodowy operator nieruchomości handlowych. Właścicielem Galerii jest Ezraya Investments Sp. z o.o., należąca do funduszu inwestycyjnego Standard Life Investments.

czytaj więcej
 
MOK jest HAPPY
Godz. 2014-09-12 Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Kategoria: Wydarzenia
 MOK jest HAPPY

Napisz coś miłego o Miejskim Ośrodku Kultury. Weź udział w losowaniu w dniu 20.09.2014. podczas MOKTOBERFEST - PIKNIK i wygraj

bezpłatny roczny karnet na udział w dowolnych zajęciach MOK.

Ankieta do pobrania - po wypełnieniu prosimy wrzucić do skrzynki z logiem konkursu w Miejskim Ośrodku Kultury.

czytaj więcej
 
Dzień Dziecka na Kawiarach
Godz. 14.00 2014-06-10 „Pomocna Przystań”, przy ulicy Kawiary 38., Kategoria: Wydarzenia
Dzień Dziecka na Kawiarach

W dniu 14 czerwca 2014 r. odbędzie się Dzień  Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie „Dom” oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Impreza trwać będzie w godzinach od 14.00 do 18.00 na terenie schroniska dla osób bezdomnych „Pomocna Przystań”, przy ulicy Kawiary 38.

W programie: zabawy i konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, występy zespołów, grochówka wojskowa, wspólne grillowanie, słodycze, ciastka i lody oraz inne abstrakcje i niespodzianki.

Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych!”

Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gniezna i Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego

czytaj więcej
 
Powiatowy Dzień Dziecka w ramach V Festiwalu Wyobraźni
Godz. 2014-05-29 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
Powiatowy Dzień Dziecka w ramach V Festiwalu Wyobraźni

Tym razem eSTeDe wplata w program Festiwalu Wyobraźni wydarzenia dla dzieci. Z racji na to, że ostatni dzień festiwalu to niedziela 1 czerwca – Dzień Dziecka taki też specjalny program wypełni ten dzień. W samo południe w Ogrodzie Wyobraźni rozpocznie Teatr Form. Art z Łodzi spektaklem „O Piracie Buciorze, który zgubił skarb”. To barwna interaktywna opowieść grana wśród publiczności z wciąganiem dzieci w akcję przedstawienia. Zapewne więc maluchy nie tylko będą się śmiać, ale uczestniczyć żywo w przygodach sympatycznego Buciora.

Tuż po spektaklu Teatr Form Art będzie prowadził gry i animacje z dziećmi. A około godziny 13.30 dalsze zabawy prowadzić będzie Przedszkole Bajkowy Świat. Nie zabraknie też pokazów Capoeiry najstarszej gnieźnieńskiej formacji Grupo Axe Capoeira, będzie taniec dla dzieci (taniec motyla) prowadzony przez Panią Marię Kwaśnik, Hip – Hop w wykonaniu szkoły Born to dance, pokaz Tai Chi przygotowany przez szkołę Jadeit, warsztaty ceramiki artystycznej „Artemo” i inne atrakcje.


Festyn oraz spektakl są bezpłatne natomiast podczas Dnia Dziecka w Ogrodzie Wyobraźni – eSTeDe prowadzona będzie akcja pomagam Oli, podczas, której wolontariusze będą zbierać pieniądze na leczenie Oli chorej na mukowiscydozę.

czytaj więcej
 
Bajkowy teatrzyk przedszkolaka
Godz. 2014-05-26 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
Bajkowy teatrzyk przedszkolaka

Serdecznie zapraszamy dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli do udziału w występie teatralnym

,,Bajkowy teatrzyk przedszkolaka”

Gniezno, 06.06.2014 r.

 

Cele konkursu:

  • Stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku występu.
  • Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.
  • Wspieranie rozwoju dziecka w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym.
  • Dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna treści utworów literackich.
  • Popularyzacja literatury dziecięcej (bajki, baśni, legendy) wśród dzieci i dorosłych.
  • Upowszechnienie inscenizacji żywo planowej jako formy pracy z dzieckiem w różnych sytuacjach edukacyjnych.
  • Nawiązanie kontaktu między przedszkolami na terenie miasta Gniezna.
  • Integracja środowiska edukacyjnego i artystycznego.
     
czytaj więcej
 
XIX Wojwódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków - eliminacje
Godz. 9.00 2014-05-13 Miejski Ośrodek Kultury, Kategoria: Wydarzenia
 XIX Wojwódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków - eliminacje

Dnia 13 maja 2014 o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie idbędą się eliminacje do XIX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków - Czerwoniak 2014.

 

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedną z największych w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreujemy kariery wokalnej dzieci, ale rozdajemy nagrody, nagrywamy tych wybranych przez jury i oczekujemy radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności. Mamy za to nadzieję, że dla większości uczestników nie będzie to ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent zostanie otoczony odpowiednią opieką.

Konkurs przebiega w czterech etapach: gminny, powiatowy/miejski (miasta na prawach powiatu), rejonowy oraz finał wojewódzki, który od 2006 roku na stałe wpisał się w Jarmark Świętojański organizowany przez Targowiska Poznańskie.


15 czerwca 2014 r., Stary Rynek w Poznaniu, godz. 12:00 (organizator: Gminny Ośrodek Kultury "SOKÓŁ" w Czerwonaku)

czytaj więcej
 
Wielka Gala Malowania Jaja
Godz. 12.00 2014-04-17 Targowisko w Gnieźnie, Kategoria: Wydarzenia
Wielka Gala Malowania Jaja

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 kwietnia na Wielką Galę Malowania Jaja. Tym razem impreza odbędzie się na nowo otwartym targowisku. W programie tradycyjnie konkurs na najciekawsze przebranie, 1000 jaj do pomalowania oraz targ wiejski. Początek już o godz. 12.00.

czytaj więcej
 
Babska Szafa
Godz. 15.00 2014-04-05 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
Babska Szafa

Wiosna, wiosna a co za tym idzie wiosenna Babska Szafa. Już 5 kwietnia o godz. 15-17.


Na bezgotówkową wymianę ubrań, dodatków czy rękodzieła zapraszamy wszystkie panie, bez żadnych ograniczeń. Tradycyjnie można będzie pomóc potrzebującym, przekazując niepotrzebne już, ale nadal dobre ubrania dla rodzin wskazanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

czytaj więcej
 
VI Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury
Godz. 10.00 2014-03-26 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
VI Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury

Po raz drugi Centrum Kultury eSTeDe współtworzy obraz Festiwalu. Podobnie jak rok temu, przypadł nam zaszczyt organizacji zarówno inauguracji, ale i zakończenia festiwalu.

czytaj więcej
 
„O Polskich dzieciach w Kazachstanie” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom
Godz. 8.30 2014-03-12 ESTEDE, Kategoria: Wydarzenia
„O Polskich dzieciach w Kazachstanie” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dawno, dawno temu…Tak. Tak właśnie zaczynają się bajki. Jednak są też prawdziwe opowieści, które toczyły się wiele lat temu. Jedna z nich to historia Barbary Piotrowskiej–Dubik, która miała miejsce ponad 70 lat temu. Mała Basia z książki „Laleczki z papieru” zamiast chodzić do szkoły, bawić się z koleżankami na podwórku, zostaje wraz z rodziną wywieziona do Kazachastanu.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co robiła tak daleko od ojczystego domu i posłuchać, jak pięknie opowiada o wielbłądach, lepiankach i groźnych buranach, o bajecznych zachodach słońca i rozległych stepach nad Irtyszem, a także o tym jak to pewnego dnia znalazła się na uczcie u potomka kazachskiego króla, wystarczy przyjść na kolejne „Czytajki z naszej bajki” 12 marca /środa/ 2014r na godz. 8.30 do Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Na głośne czytanie serdecznie zaprasza Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

czytaj więcej
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA BASENIE
Godz. 2014-01-09 GOSiR, Kategoria: Wydarzenia
DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA BASENIE

Z okazji Dnia Babci i Dziadka GOSiR zaprasza na specjalną promocję.

W dniach 21 i 22 stycznia wszystkie BABCIE i DZIADKOWIE skorzystać mogą z basenu kupując bilet z 50% zniżką *

*Oferta dotyczy godzinnego pobytu na basenie -przedłużenie pobytu według obowiązującego cennika.

 

Korzystajc z okazji wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

czytaj więcej
 
GNIEŹNIEŃSKI BIEG WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Godz. 9.00 2014-01-09 GOSiR, Kategoria: Wydarzenia
GNIEŹNIEŃSKI BIEG WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji włącza się we wspólne bieganie podczas XXII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zaczynamy 12.01.2014 r o godzinie 9:00 przy pizzernii Wenecja nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie. Każdy z uczestników będzie mógł przebiedz dowolną ilość kółek wokół jeziora. W każdej chwili trwania biegu będzie można dołączyć do jego uczestników. Ważne, żebyśmy wspólnymi siłami przebiegli łącznie 22 okrążenia. Przewidywany czas trwania biegu, to 9:00 - 13:30.

Jedno okrążenie to dystans 1700m.

czytaj więcej
 

znalezionych: 136, strona 1 z 10

  -   1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   -  

firmy budowlane, fotograf, pizza Gniezno, Stomatolog Gniezno, ozdoby choinkowe ogłoszenia rolnicze iWrzesnia