Strona główna O serwisie Rejestracja Reklama Mapa strony RSS
W tym dziale dowiesz się co takiego wydarzy się w dniu dzisiejszym w naszym mieście i w jego okolicy. Poniżej w chronologicznej kolejności widoczne są wydarzenia z danego dnia, dzięki tym informacjom dowiesz się o której, godzinie odbędzie się interesujące Cię wydarzenie. Po prawej stronie możesz wybrać kategorię.

O tym co wydarzy się w dniu jutrzejszym zapraszamy jutro.

Lista Co dzisiaj

INDIOS BRAVOS
Godz. 20.00 2015-01-23 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
INDIOS BRAVOS

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek.

Bilety: 30pln przedsprzedaż//40pln w dniu koncertu
Przedsprzedaż od 23.01.2015

czytaj więcej
 
VOO VOO
Godz. 20.00 2014-12-19 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
VOO VOO

Koncert jest częścią trasy promującej najnowszą płytę zespołu "Dobry wieczór", z pewnością nie zabraknie również utworów z poprzednich wydawnictw.


Bilety: 35pln-przedsprzedaż // 40pln-w dniu koncertu
(Przedsprzedaż od 19.12.2014) // MŁYN

czytaj więcej
 
ØRGANEK
Godz. 20.00 2014-12-15 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
ØRGANEK

Bilety: 20pln przedsprzedaż // 25pln w dniu koncertu.

Przedsprzedażod 15.12.2014


ØRGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox'a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka.

Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.

Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock’a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia - MATEUSZ TRÓJKI 2014 oraz NAGRODA IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO przyznana w roku 2014.

czytaj więcej
 
PUSTKI
Godz. 20.00 2014-11-21 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
PUSTKI

support: 100% Rabbit
Koncert jest częścią trasy promującej najnowszą płytę "Safari" zespołu PUSTKI, która ukazała się na początku 2014.

Bilety: 25pln przedsprzedaż// 30pln w dniu koncertu 

Przedsprzedaż od 21.11.2014

czytaj więcej
 
Koncert „U studni”
Godz. 19.00 2014-11-14 ESTEDE, Kategoria: Koncert
Koncert „U studni”

5 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbędzie się koncert zespołu „U Studni”.

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy.

Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI”. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskują sobie coraz szersze kręgi fanów – w różnym wieku, chociaż zespół zadebiutował zaledwie we wrześniu 2012 r.

Obecność w zespole Oli Kiełb i Justyny Wojtkowiak to dodatkowe walory grupy, o której mówi się, że posiada własną, swoistą magię. A to nic innego jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI”.

U Studni grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu  do nabycia  od 17 listopada w eSTeDe.

czytaj więcej
 
ACID DRINKERS
Godz. 19.00 2014-11-14 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
ACID DRINKERS

Koncert promujący płytę "25 Cents For a Riff"!

Nazwa trasy „25 Upside Down” jest nawiązaniem zarówno do nadchodzącej płyty, jak i naszego 25-lecia, które obchodzimy w  tym roku. Przyszedł czas na świętowanie ćwierćwiecza w klubach, gdzie zanika dystans między nami, a  Wami! Obecność pod sceną jest obowiązkowa!


Szczegóły koncertu:

miejsce: Gniezno - Klub Muzyczny MŁYN
godzina: 19:00
bilety: 39 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu
support: Strain

czytaj więcej
 
ANDRZEJKI
Godz. 20.00 2014-11-14 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
ANDRZEJKI

Zagra zespół De Bobers.
Najlepsze polskie i zagraniczne covery, m.in. Wilki/ Kult/ Lady Pank/ The 
Police/ U2/ Lenny Kravitz.
Wstęp 15pln

czytaj więcej
 
XXANAXX
Godz. 20.00 2014-11-14 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
XXANAXX

Koncert promujący debiutancką płytę zespołu, zatytułowaną "Triangles" - najbardziej oczekiwany debiut 2014.

Bilety: 20pln przedsprzedaż / 25pln w dniu koncertu (przedsprzedaż od 14.11.2014)

Przypominamy, że bilety zakupione wcześniej zachowują ważność!!!

czytaj więcej
 
HALLOWEEN PARTY
Godz. 20.00 2014-10-31 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
HALLOWEEN PARTY

Rock Pop
zagra DJ Piter
WSTĘP WOLNY
=================
HALLOWEEN PARTY z DJ-em. Największe hiciory, polskie i zagraniczne, rockowe 
i popowe, te nowsze i te nieco starsze! A wszystko to za darmochę!
Strrraszne przebrania mile widziane ;)
Zapraszamy!

czytaj więcej
 
KABANOS
Godz. 19.00 2014-10-31 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
KABANOS

Bilety: 20pln przedsprzedaż/30pln w dniu koncertu: MŁYN
przedsprzedaż od 31.10.2014 oraz online na platformie NuPlays.pl (już dostępne) 

Koncert odbędzie się w ramach DRAMATYCZNEJ TRASY VOL. 2

KABANOS to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden.  Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli.  Powoli stają się prawdziwą gwiazdą ceny alternatywnej będącą w opozycji do  masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka  udanych ras koncertowych i trzy studyjne płyty. Najnowszy album „Kiełbie we  Łbie”,  jest kolejnym ewolucyjnym krokiem do przodu w karierze tej absolutnie szalonej i nieobliczalnej cienkiej kiełbasy. Dla tego zespołu bariery nie istnieją.

czytaj więcej
 
KOBRANOCKA
Godz. 20.00 2014-09-12 Klub Muzyczny MŁYN, Kategoria: Koncert
KOBRANOCKA

Ten sezon zaczynamy od koncertu niekwestionowanej legendy na polskiej scenie rockowej - zespołu KOBRANOCKA.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra  (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski.  Pierwszy koncert zespołu  odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". 


Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których  wa zdobyły dużą  popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa  wystąpiła po raz pierwszy w  Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza  płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później  kolejna "Kwiaty Na  Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów -  "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół  wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold"  i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły  także składanki - "Gold",  "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".


Zespół w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto  wielokrotnie koncertował poza  granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej  Brytanii, Rosji,  Irlandii, Niemczech.


W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak  choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Podczas  nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy były liczne  Polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia  Nosowska,  Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta.

czytaj więcej
 
Akademia Gitary – koncert inauguracyjny
Godz. 19.00 2014-08-01 w auli I LO w Gnieźnie, Kategoria: Koncert
Akademia Gitary – koncert inauguracyjny

Tegoroczna edycja Akademii Gitary rozpocznie się w prawdziwie wirtuozerskim stylu. Do instrumentów zasiądą uznany w kraju i za granicą polski gitarzysta klasyczny, Łukasz Kuropaczewski oraz światowej sławy mandolinista izraelskiego pochodzenia, Avi Avital.

 

Gra Avitala, pierwszego mandolinisty nominowanego do nagród Grammy®, określana jest jako kunsztowna i pełna wrażliwości. Natomiast Łukasz Kuropaczewski to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, ceniony za nieprzeciętne zdolności techniczne oraz interpretacyjne. Efekty współpracy tych dwóch niezwykłych talentów będzie można poznać już tego lata w Gnieźnie. Artystom potowarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrygenturą Michała Klauzy.

 

ŚWIATOWA PREMIERA NA GNIEŹNIEŃSKIEJ INAUGURACJI

Podczas koncertu będzie miało miejsce prawykonanie utworu „Jerusalem Concerto” skomponowanego specjalnie dla Avitala i Kuropaczewskiego przez włoskiego kompozytora Angelo Gilardino.

 

Wystąpią:

Łukasz Kuropaczewski (Polska) – gitara

Avi Avital (Izrael) – mandolina

Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu

Michał Klauza (Polska) – dyrygent

Koncert odbędzie się 16 sierpnia (sobota) o godzinie 19.00 w auli I LO w Gnieźnie.

 

Wstęp wolny!

Wejściówki do odbioru od 1 sierpnia w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie .

czytaj więcej
 
Koncert Sanela Redžića
Godz. 19.00 2014-07-25 Kościół św. Jana Chrzciciela w Gnieźnie, Kategoria: Koncert
Koncert Sanela Redžića

Serdecznie zapraszamy na koncert Sanela Redžića, który odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 19.00 w Kościele św. Jana Chrzciciela w Gnieźnie.

 

W wieku dwudziestu sześciu lat Sanel Redžić może pochwalić się ponad tysiącem zagranych koncertów. Nic dziwnego, że uważa się go za jednego z najbardziej obiecujących gitarzystów klasycznych młodej generacji.

Urodził się w 1988 roku w Tuzli w Bośni i Hercegowinie. Tam zaczynał naukę gry na gitarze klasycznej i także tam, w wieku 14 lat, zagrał swój pierwszy koncert. Podczas studiów w weimarskiej Liszt School of Music miał okazję brać udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich muzycznych mistrzów, jak David Russel czy Costas Cotsiolis. Jest laureatem wielu konkursów. Repertuar Sanela Redžića jest bardzo szeroki – od muzyki barokowej po współczesną.

 Wstęp wolny!

czytaj więcej
 
K 44 w Mieście #Nareszcie
Godz. 21.00 2014-05-29 ESTEDE, Kategoria: Koncert
K 44 w Mieście #Nareszcie

Bez pompy i jubileuszu ostatni weekend maja i niedzielę 1 czerwca wypełni V Festiwal Wyobraźni. Jak twierdzą kulturoznawcy piąta edycja to początek tradycji. Trzeba przyznać, że mimo skromnego jak na tego typu imprezę budżetu Festiwal zapowiada się imponująco. Bezsprzecznie wydarzeniem i to chyba nie tylko samej imprezy ale jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych ostatnich lat w Gnieźnie będzie koncert zatytułowany K 44 w Mieście #Nareszcie. Gwiazdą Festiwalu Wyobraźni – flagowej imprezy Centrum Kultury eSTeDe będzie legenda polskiej sceny Hip Hop czyli KALIBER 44. Joka, Abradab i Dj Feel X, w rewelacyjnej kondycji i w doborowym towarzystwie „żywego bandu” wystąpią w amfiteatrze Ogrodu Wyobraźni w eSTeDe już 31 maja. Biety na to wydarzenie już od poniedziałku 5 maja dostępne będą w eSTeDe. Przedsprzedaż 35 zł a w dniu koncertu co chyba oczywiste bilet kosztował będzie 44 zł.

KALIBER to nie jedyna atrakcja tegorocznej edycji Festiwalu Wyobraźni – największego artystycznego festiwalu o charakterze interdyscyplinarnym w powiecie gnieźnieńskim.  W założeniu Centrum Kultury Festiwal łączy występy i prezentacje gwiazd z promocją lokalnych wykonawców oraz występami wybranych pracowni i scen eSTeDe.

czytaj więcej
 
Królewski Salon Sztuki - "Pod niebem Paryża"
Godz. 16.00 2014-05-11 Miejski Ośrodek Kultury, Kategoria: Koncert
 Królewski Salon Sztuki - "Pod niebem Paryża"

Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski zaprasza na koncert "Pod niebem Paryża" 11 maja (niedziela) 2014 godz. 16.00 - Zielone Zaplecze Miejskiego Ośrodka Kultury. Kawiarniana muzyka w stylu musette i kompozycje autorskie w wykonaniu Grupy AVIACCORD.

Grupa prezentuje własne aranżacje tematów etnicznych oraz kompozycje Tomasza Drabiny. Muzyka obrazu i nastroju, w swej dramaturgicznie zamkniętej formie zawierająca elementy improwizacji. Żywioł i ilustracyjna sugestywność wyrażana przestrzenią akustycznego instrumentarium, gatunkowo różnorodną harmoniką i rytmiką, melodyką zaczerpniętą ze źródeł etnicznych Bałkanów i Polski.

Zaproszenia do odbioru w sekretariacje MOK

czytaj więcej
 

znalezionych: 82, strona 1 z 6

  -   1  2   3   4   5   6   -  

firmy budowlane, fotograf, pizza Gniezno, Stomatolog Gniezno, ozdoby choinkowe ogłoszenia rolnicze iWrzesnia